AE390B10236
AE390B10236
Part Number
AE390B10236
Description
390 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE390B10236.pdf
Delivery Services
AE390B10236
Comments
    AE390B10236 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency390MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)