AE4.5B10037
AE4.5B10037
Part Number
AE4.5B10037
Description
4.5 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE4.5B10037.pdf
Delivery Services
AE4.5B10037
Comments
    AE4.5B10037 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth500kHz
    Frequency4.5MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)