AE4.9B4520
AE4.9B4520
Part Number
AE4.9B4520
Description
4.90 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE4.9B4520.pdf
Delivery Services
AE4.9B4520
Comments
    AE4.9B4520 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth700kHz
    Frequency4.9MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss-
    Package / Case6-DIP Module
    Size / Dimension4.250" L x 0.750" W (107.95mm x 19.05mm)