AE4000B6454
AE4000B6454
Part Number
AE4000B6454
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
4000 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE4000B6454.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE4000B6454
Comments
    AE4000B6454 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth400MHz
    Frequency4GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.392" (9.95mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension1.250" L x 0.380" W (31.75mm x 9.65mm)