AE4000SSH6544
AE4000SSH6544
Part Number
AE4000SSH6544
Description
4000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Data sheet
AE4000SSH6544.pdf
Delivery Services
AE4000SSH6544
Comments
    AE4000SSH6544 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth16GHz
    Frequency4GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.535" L x 1.102" W (39.00mm x 28.00mm)