AE400B11073
AE400B11073
Part Number
AE400B11073
Description
400MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE400B11073.pdf
Delivery Services
AE400B11073
Comments
    AE400B11073 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth16MHz
    Frequency400MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.700" (17.78mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss-
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.000" L x 0.700" W (50.80mm x 17.78mm)