AE400B9835
AE400B9835
Part Number
AE400B9835
Description
400 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE400B9835.pdf
Delivery Services
AE400B9835
Comments
    AE400B9835 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth393MHz
    Frequency400MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)