AE400H9824.pdf
| Series | |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ripple | - |
| Bandwidth | 2.1GHz |
| Frequency | 400MHz (Cutoff) |
| Filter Type | High Pass |
| Part Status | Active |
| Height (Max) | 0.500" (12.70mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Insertion Loss | 2dB |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Size / Dimension | 2.500" L x 0.750" W (63.50mm x 19.05mm) |