AE400H9892
AE400H9892
Part Number
AE400H9892
Description
400 MHZ LC HIGH PASS FILTER
Data sheet
AE400H9892.pdf
Delivery Services
AE400H9892
Comments
    AE400H9892 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth400MHz
    Frequency400MHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)