AE400L9090
AE400L9090
Part Number
AE400L9090
Description
400 MHZ LC LOWPASS FILTER
Data sheet
AE400L9090.pdf
Delivery Services
AE400L9090
Comments
    AE400L9090 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth175MHz
    Frequency400MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.400" (35.56mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss-
    Package / CaseModule
    Size / Dimension6.000" L x 1.500" W (152.40mm x 38.10mm)