AE400L9234
AE400L9234
Part Number
AE400L9234
Description
400 MHZ LC LOWPASS FILTER - 200
Data sheet
AE400L9234.pdf
Delivery Services
AE400L9234
Comments
    AE400L9234 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth400MHz
    Frequency400MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.3dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension7.500" L x 1.000" W (190.50mm x 25.40mm)