AE4100N2260
AE4100N2260
Part Number
AE4100N2260
Description
4100 MHZ BANDSTOP/NOTCH FILTER
Data sheet
AE4100N2260.pdf
Delivery Services
AE4100N2260
Comments
    AE4100N2260 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth75MHz
    Frequency4.1GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.642" (16.30mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.551" L x 1.181" W (141.00mm x 30.00mm)