AE412.5B6744
AE412.5B6744
Part Number
AE412.5B6744
Description
412.5 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE412.5B6744.pdf
Delivery Services
AE412.5B6744
Comments
    AE412.5B6744 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.1dB
    Bandwidth41MHz
    Frequency412.5MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.430" (10.92mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.100" L x 0.850" W (53.34mm x 21.59mm)