AE412H9126
AE412H9126
Part Number
AE412H9126
Description
412 MHZ LC HIGH PASS FILTER
Data sheet
AE412H9126.pdf
Delivery Services
AE412H9126
Comments
    AE412H9126 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth8MHz
    Frequency412MHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss2dB
    Package / Case6-DIP Module
    Size / Dimension1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)