AE413B11866
AE413B11866
Part Number
AE413B11866
Description
413 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE413B11866.pdf
Delivery Services
AE413B11866
Comments
    AE413B11866 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth14MHz
    Frequency413MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension8.500" L x 7.000" W (215.90mm x 177.80mm)