AE4250SSL1041
AE4250SSL1041
Part Number
AE4250SSL1041
Description
4250 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LOW
Data sheet
AE4250SSL1041.pdf
Delivery Services
AE4250SSL1041
Comments
    AE4250SSL1041 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency4.25GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.378" L x 0.906" W (35.00mm x 23.00mm)