AE4500B10732
AE4500B10732
Part Number
AE4500B10732
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
4500 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE4500B10732.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE4500B10732
Comments
    AE4500B10732 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth1GHz
    Frequency4.5GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.880" (22.35mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.000" L x 2.250" W (76.20mm x 57.15mm)