AE4500B11726
AE4500B11726
Part Number
AE4500B11726
Description
4500 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE4500B11726.pdf
Delivery Services
AE4500B11726
Comments
    AE4500B11726 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency4.5GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.140" (28.96mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3.5dB
    Package / CaseTNC In-Line Module
    Size / Dimension3.350" L x 2.480" W (85.09mm x 62.99mm)