AE4500B11854
AE4500B11854
Part Number
AE4500B11854
Description
4500 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE4500B11854.pdf
Delivery Services
AE4500B11854
Comments
    AE4500B11854 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth200MHz
    Frequency4.5GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.984" (25.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.6dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.913" L x 2.008" W (74.00mm x 51.00mm)