AE450B10322
AE450B10322
Part Number
AE450B10322
Description
450 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE450B10322.pdf
Delivery Services
AE450B10322
Comments
    AE450B10322 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency450MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)