AE450B11867
AE450B11867
Part Number
AE450B11867
Description
450 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE450B11867.pdf
Delivery Services
AE450B11867
Comments
    AE450B11867 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth40MHz
    Frequency450MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension11.000" L x 6.200" W (279.40mm x 157.48mm)