AE4550B10927
AE4550B10927
Part Number
AE4550B10927
Description
4550 MHZ OUTDOOR CAVITY BAND PAS
Data sheet
AE4550B10927.pdf
Delivery Services
AE4550B10927
Comments
    AE4550B10927 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth200MHz
    Frequency4.55GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)1.050" (26.67mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.750" L x 4.500" W (146.05mm x 114.30mm)