AE460B11815
AE460B11815
Part Number
AE460B11815
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
460 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
Category
RF Filters
Delivery Services
AE460B11815
Comments
    AE460B11815 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency460MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)2.677" (68.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.827" L x 2.756" W (148.00mm x 70.00mm)