AE462B9020
AE462B9020
Part Number
AE462B9020
Description
462 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE462B9020.pdf
Delivery Services
AE462B9020
Comments
    AE462B9020 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth16MHz
    Frequency462MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.405" (10.29mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss4.5dB
    Package / Case6-SMD Module
    Size / Dimension1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)