AE4650B11712
AE4650B11712
Part Number
AE4650B11712
Description
4650 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE4650B11712.pdf
Delivery Services
AE4650B11712
Comments
    AE4650B11712 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth620MHz
    Frequency4.65GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)2.480" (62.99mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.200" L x 4.040" W (106.68mm x 102.62mm)