AE4700B6588
AE4700B6588
Part Number
AE4700B6588
Description
4700 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE4700B6588.pdf
Delivery Services
AE4700B6588
Comments
    AE4700B6588 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth600MHz
    Frequency4.7GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.4dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.000" L x 1.125" W (50.80mm x 28.58mm)