AE4900B11855
AE4900B11855
Part Number
AE4900B11855
Description
4900 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE4900B11855.pdf
Delivery Services
AE4900B11855
Comments
    AE4900B11855 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.3dB
    Bandwidth200MHz
    Frequency4.9GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.984" (25.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.6dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.913" L x 2.008" W (74.00mm x 51.00mm)