AE5000SSL1043
AE5000SSL1043
Part Number
AE5000SSL1043
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
5000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LOW
Data sheet
AE5000SSL1043.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE5000SSL1043
Comments
    AE5000SSL1043 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency5GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.220" L x 0.866" W (31.00mm x 22.00mm)