AE500B10230
AE500B10230
Part Number
AE500B10230
Description
500 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE500B10230.pdf
Delivery Services
AE500B10230
Comments
    AE500B10230 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth500MHz
    Frequency500MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.620" (15.75mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.480" L x 1.470" W (113.79mm x 37.34mm)