AE500B9972
AE500B9972
Part Number
AE500B9972
Description
500 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE500B9972.pdf
Delivery Services
AE500B9972
Comments
    AE500B9972 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth500MHz
    Frequency500MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.750" L x 0.500" W (44.45mm x 12.70mm)