AE500L8993
AE500L8993
Part Number
AE500L8993
Description
218-500 MHZ LC LOWPASS FILTER
Data sheet
AE500L8993.pdf
Delivery Services
AE500L8993
Comments
    AE500L8993 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth282MHz
    Frequency218MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss1dB
    Package / Case6-DIP Module
    Size / Dimension1.250" L x 0.500" W (31.75mm x 12.70mm)