AE5050N2258
AE5050N2258
Part Number
AE5050N2258
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
5050 MHZ BANDSTOP/NOTCH FILTER
Data sheet
AE5050N2258.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE5050N2258
Comments
    AE5050N2258 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency5.05GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.630" (16.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.551" L x 1.102" W (141.00mm x 28.00mm)