AE50B11186
AE50B11186
Part Number
AE50B11186
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
50 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE50B11186.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE50B11186
Comments
    AE50B11186 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth2MHz
    Frequency50MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.412" (10.46mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss16dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.496" L x 0.500" W (38.00mm x 12.70mm)