AE50L8814
AE50L8814
Part Number
AE50L8814
Description
50 MHZ LC LOWPASS FILTER
Data sheet
AE50L8814.pdf
Delivery Services
AE50L8814
Comments
    AE50L8814 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth50MHz
    Frequency50MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseBNC In-Line Module
    Size / Dimension2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)