AE510B11259
AE510B11259
Part Number
AE510B11259
Description
510 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE510B11259.pdf
Delivery Services
AE510B11259
Comments
    AE510B11259 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth8MHz
    Frequency510MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.300" (7.62mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss5dB
    Package / Case8-DIP Module
    Size / Dimension1.240" L x 0.430" W (31.50mm x 10.92mm)