AE510B11685
AE510B11685
Part Number
AE510B11685
Description
510 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE510B11685.pdf
Delivery Services
AE510B11685
Comments
    AE510B11685 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth12MHz
    Frequency510MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)3.040" (77.21mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.602" L x 3.602" W (91.50mm x 91.50mm)