AE5120B11148
AE5120B11148
Part Number
AE5120B11148
Description
5120 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE5120B11148.pdf
Delivery Services
AE5120B11148
Comments
    AE5120B11148 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple1.2dB
    Bandwidth22MHz
    Frequency5.12GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.024" (26.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseTNC In-Line Module
    Size / Dimension4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)