AE512L8844
AE512L8844
Part Number
AE512L8844
Description
512 MHZ LC LOWPASS FILTER
Data sheet
AE512L8844.pdf
Delivery Services
AE512L8844
Comments
    AE512L8844 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth512MHz
    Frequency512MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.762" (19.35mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.000" L x 1.000" W (127.00mm x 25.40mm)