AE515B10093
AE515B10093
Part Number
AE515B10093
Description
515 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE515B10093.pdf
Delivery Services
AE515B10093
Comments
    AE515B10093 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth18MHz
    Frequency515MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.600" (40.64mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension12.000" L x 3.600" W (304.80mm x 91.44mm)