AE525B11182
AE525B11182
Part Number
AE525B11182
Description
525 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE525B11182.pdf
Delivery Services
AE525B11182
Comments
    AE525B11182 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency525MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.310" (7.87mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss1dB
    Package / Case6-DIP Module
    Size / Dimension1.000" L x 0.440" W (25.40mm x 11.18mm)