AE527.24B10195
AE527.24B10195
Part Number
AE527.24B10195
Description
527.24 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE527.24B10195.pdf
Delivery Services
AE527.24B10195
Comments
    AE527.24B10195 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency527.24MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.625" (15.88mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.600" L x 1.375" W (91.44mm x 34.93mm)