AE5344B6895
AE5344B6895
Part Number
AE5344B6895
Description
5344 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE5344B6895.pdf
Delivery Services
AE5344B6895
Comments
    AE5344B6895 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth480MHz
    Frequency5.344GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.7dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.900" L x 0.625" W (48.26mm x 15.88mm)