AE5344B9120
AE5344B9120
Part Number
AE5344B9120
Description
5344 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE5344B9120.pdf
Delivery Services
AE5344B9120
Comments
    AE5344B9120 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth4.08GHz
    Frequency5.344GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.7dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.900" L x 0.625" W (48.26mm x 15.88mm)