AE540B10366
AE540B10366
Part Number
AE540B10366
Description
540 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE540B10366.pdf
Delivery Services
AE540B10366
Comments
    AE540B10366 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth50MHz
    Frequency540MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.412" (10.46mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 0.600" W (101.60mm x 15.24mm)