AE5500SSL1044
AE5500SSL1044
Part Number
AE5500SSL1044
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
5500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LOW
Data sheet
AE5500SSL1044.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE5500SSL1044
Comments
    AE5500SSL1044 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency5.5GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.181" L x 0.866" W (30.00mm x 22.00mm)