AE5500WN2228
AE5500WN2228
Part Number
AE5500WN2228
Description
5500 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE5500WN2228.pdf
Delivery Services
AE5500WN2228
Comments
    AE5500WN2228 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth700MHz
    Frequency5.5GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.630" (16.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.685" L x 0.886" W (119.00mm x 22.50mm)