AE551B10094
AE551B10094
Part Number
AE551B10094
Description
551 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE551B10094.pdf
Delivery Services
AE551B10094
Comments
    AE551B10094 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth18MHz
    Frequency551MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.600" (40.64mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension12.000" L x 3.600" W (304.80mm x 91.44mm)