AE5770B11284
AE5770B11284
Part Number
AE5770B11284
Description
5770 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE5770B11284.pdf
Delivery Services
AE5770B11284
Comments
    AE5770B11284 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth80MHz
    Frequency5.77GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.181" (30.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.827" L x 2.461" W (148.00mm x 62.50mm)