AE5785B5944
AE5785B5944
Part Number
AE5785B5944
Description
5785 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE5785B5944.pdf
Delivery Services
AE5785B5944
Comments
    AE5785B5944 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth125MHz
    Frequency5.785GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.250" L x 0.750" W (82.55mm x 19.05mm)