AE5800B11316
AE5800B11316
Part Number
AE5800B11316
Description
5800 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE5800B11316.pdf
Delivery Services
AE5800B11316
Comments
    AE5800B11316 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth400MHz
    Frequency5.8GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.990" (25.15mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.510" L x 1.360" W (89.15mm x 34.54mm)